Noc s Andersenem na ZŠ Kamínky

8.4.2019 9:47 • autor:

I v letošním roce se žáci 4. A a 4. B připojily k mnoha jiným dětem, které  29. – 30. března zavzpomínaly na dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena  a prožily nezapomenutelnou Noc s Andersenem v prostorách školy, a též si připomněly 70. výročí vzniku nakladatelství Albatros. Pro rodiče připravily pod vedení paní vychovatelky Ivanky Sedláčkové / autorky a režisérky/ a třídních učitelek upravenou verzi pohádky O princezně Mendele, která měla velký úspěch a vykouzlila na tvářích přítomných úsměvy.  V průběhu večera děti vyprávěly a četly ukázky ze svých oblíbených knih, zamýšlely se nad životem H. Ch. Andersena známého – neznámého, řešily pohádkové hádanky a kvízy. Nemohla chybět tradiční pyžamová párty, plyšáková bitva a stezka odvahy noční školou. Plni zážitků, zalezlí do svých spacáků, si poslechly méně známou pohádku na dobrou noc – O Malence.  Někteří však neusnuli hned, pod vlivem dojmů z nabitého programu byl slyšet šepot až do pozdních nočních hodin. Ale tak to má být,  vždyť Noc s Andersenem se opakuje jen jednou do roka.

PaedDr. Zdeňka Bučková