Návštěva školek v prvních třídách

  V úterý 21. 3., ve čtvrtek 23. 3., v pátek 24. 3. a v úterý 28. 3. přišly na návštěvu do prvních tříd děti z místních mateřských školek. Blíží se datum zápisu a tak už se stalo pravidlem, že v tomto období přichází předškoláci k nám do školy. Po přivítání se školkové děti od prvňáků naučily uvítací básničku a společně si zacvičily, aby se jim lépe pracovalo. Prvňáci ukázali čtení ze Slabikáře a vyzkoušeli pozornost předškoláků, kteří odpovídali na otázky z přečteného příběhu. Společně se svezli matematickým výtahem a autobusem, zaskákali si skákacího panáka a počítali matematické příklady. Vyzkoušeli si práci s „tablety“, které prvňáci používají na matematiku nebo český jazyk. Nakonec se prvňáci proměnili v učitele a pomáhali předškolákům s výrobou malého dárečku, který si od nás odnesli. Setkání bylo příjemné, děti prokázaly svojí šikovnost, byly bystré, vstřícné a pohotové. Věřím, že z nástupu do školy nemají obavy a mnohé potvrdily, že už se moc těší. Tak na shledanou u zápisu. Mgr. Jindra Severinová FOTOGALERIE

Žádné komentáře.

Vyhledávání

Do konce prázdnin zbývá: