Listopadové vzdělávací úterý 9. A

5.12.2019 16:13 • autor:

Dne 26. 11. 2019 žáci 9. třídy navštívili přednášku od mediálně známého sexuologa a gynekologa                                          MUDr. Radima Uzla, CSc. Žáci se zde dozvěděli spoustu nových a zajímavých věcí, např.: sexuální výchova jako přirozená součást života, druhy ochrany před početím, pohlavní aktivita a její nebezpečí, pohlavně přenosné nemoci, plánování rodičovství, vztah k sexuálním menšinám včetně homosexuálů, prevence sexuální kriminality a násilí, zneužívání nezletilých aj. Žákům se přednáška moc líbila a rádi by navštívili i další na podobné téma.

Odpoledne byli žáci na exkurzi na SPŠ Sokolská, aby si rozšířili obzory ve výběru středních škol. Dozvěděli se spoustu zajímavostí o strojírenském oboru. Žáci si mohli vyzkoušet  HTC Vive (virtuální realitu) nebo základy automatizace a také mohli zjistit něco nového o škole samotné.

Deváťáci si den užili a těší se na podobně pořádané akce. Vždyť jejich pobyt na ZŠ se nezadržitelně blíží ke konci!

Lucie Fibichová, Aneta Horáková, žákyně 9. A