LIKUSÁK NA ZŠ KAMÍNKY

31.1.2018 6:42 • autor:

Dne 29. ledna osmáky a deváťáky navštívil Likusák. Kdo nebo co to je? Je to nízkoprahový klub při organizaci Ratolest Brno. Jsou to zároveň dvě sympatické slečny Síma a Anet, které jsou tady pro mladé lidi od 12 do 26 let, kteří se někdy vlastní a jindy cizí vinou dostávají do těžkých situací.

Likusák se byl našim žákům představit ve vyučování, holky ale můžeš potkat v terénu, venku, na sídlišti – konkrétně v Bohunicích, Starém a Novém Lískovci mezi 15:00 a 19:00 odpoledne. Klientům klub nabízí odborné poradenství a pomoc s řešením problémů (rodina, škola, parta, výchovné problémy, drogy, sex, násilí, šikana a další), pomoc s výběrem učebního oboru, hledáním brigády, online poradenství přes facebook, volnočasové aktivity (stolní fotbálek, hakis, turnaje, promítání filmů).

Vše je anonymní a zadarmo. Holky neprozradí nic, co jim povíš! Kontaktovat je můžeš na Facebooku (profil: Lískovec Likusák) nebo na mailu: simona.filipova@ratolest.cz nebo na telefonním čísle: +420 775 444 231.

Mgr. Lucie Ziembová,
školní metodik prevence