Den vědců na Kamínkách

3.12.2018 11:20 • autor:

Celé úterý 27. 11. bylo na naší škole ve znamení přírodních věd. Opět jsme uskutečnili akci Den vědců, která má za cíl zvýšit povědomí o přírodních vědách mezi žáky. Na dopolední část připravili učitelé a žáci 2. stupně stanoviště pro žáky 1. stupně. Ve čtyřech sekcích – fyzika, chemie s přírodopisem, matematika s robotikou a zeměpis, si žáci vyzkoušeli řadu pokusů, pracovali s interaktivní tabulí, řešili plno matematických hádanek a řádili s roboty. Zvláště v chemii a ve fyzice si vyzkoušeli řadu efektních pokusů. Vše naštěstí dopadlo dobře a bezpečně. Pochvalu si zasluhují zejména žáci druhého stupně, kteří svědomitě a aktivně přistoupili k přípravě pomůcek a pokusů. I proto akce dopadla velmi dobře a žáci prvního stupně se zábavnou formou dověděli, o čem ta věda vlastně je.
V odpolední části pro nejmenší žáky a předškoláky s rodiči byly připraveny dílničky s výrobky, pokusy
vysokoškoláků z chemie a fyziky, roboti v robotické dílně, výstavka pomůcek i videoprojekce. Rodiče
s dětmi měli možnost strávit dvě krásné hodiny výrobou hraček či shlédnutím jednoduchých
efektních pokusů, které připravili studenti Pedagogické fakulty MU.
Byl to velmi příjemný den ve společnosti vědy.

Autor: Mgr. Josef Pohanka