Čtvrťáci v Anthroposu

8.4.2019 8:47 • autor:

Dějepisné učivo ve čtvrtých třídách začíná kapitolami z nejstarší historie českých zemí v pravěku.

Děti v hodinách načerpaly informace o životě pravěkých lovců v době kamenné, formou referátů a prezentací rozšířily své znalosti, a protože jejich zájem byl obrovský, navštívili jsme i archeologické muzeum Anhropos. Pod vedením zkušené lektorky si děti dále rozšířily své obzory, zblízka prohlédly předměty a kostry zvířat z této doby.  Po návratu do školy propojily své znalosti s dovednostmi a vyzkoušely si z keramické hlíny vymodelovat „věstonickou Venuši“ a ve skupinách namalovat nástěnné malby podobně jako pravěcí lidé. Období nejstarších dějin zakončily prohlídkou a četbou z knih Eduarda Štorcha s nádhernými obrázky Zdeňka Buriana.

PaedDr. Zdeňka Bučková