Around the world na ZŠ Kamínky

31.10.2019 11:18 • autor:

Dne 24. 10. 2019 proběhlo na ZŠ Kamínky pro žáky, rodiče a přátele školy hravé odpoledne s angličtinou. Účastníci se mohli přesvědčit, že se tímto jazykem nejen domluví, ale i legračně pohrají.

Hned při vstupu do školy obdržely děti cestovní pas, do kterého sbíraly vlajky jimi navštívených zemí.

Zábavnou formou se seznámily s Velkou Británií, kde si mohly mimo jiné poskládat na interaktivní tabuli typickou anglickou snídani, v Austrálii si vyzkoušely hod bumerangem, skládání puzzle nebo klokaní skok, v Kanadě si opět na interaktivní tabuli prohlédly nedotčenou divokou přírodu se zvuky tamějších zvířat a USA je přivítaly znalostními kvízy, od klasických svátků v USA, přes nejznámější animované seriály, až po vědomosti z historie, kultury a geografie.

Závěrem si děti vyrobily na památku dárky v podobě létajícího balónu, záložky s deštníkem nebo lapače snů.

Z dětských úsměvů i spokojeného výrazu rodičů bylo patrno, že akce se podařila a ZŠ Kamínky opět nabídla program, který potěšil i poučil zároveň.

Mgr. Andrea Klempová