Archeoskanzen Modrá – výprava do minulosti ZŠ Kamínky

  V pondělí 12. června se děti ze čtvrtého ročníku zúčastnily výletu do Archeoskanzenu Modrá. Je to Velkomoravské sídliště středního Pomoraví, které se nachází nedaleko Uherského Hradiště. Názorně osvětluje jednu z nejvýznamnějším etap našich národních dějin. Archeoskanzen je tvořen stavbami, jejichž části mají předlohy ve skutečných archeologických objevech. Celé sídliště je opevněno. Uvnitř se nachází sruby, nadzemní domy, věž, knížecí palác, kovárna a další. Děti okusily placky, které se vyrábí v peci v pekárně. Vyzkoušely si i výuku mnicha v dřevěné škole. Velký zájem vzbudily středověké zbraně a oděv. Největší zájem však byl o střílení z kuše. Krásná byla expozice nedalo od tohoto sídliště zvaná Živá voda, ve které jsme se seznámili s životem ve vodě i kolem ní. Součástí jsou interaktivní výstavy a dvě podzemní patra s tunelem. Podvodní tunel skýtá jedinečný pohled na obyvatele hlubin (pstruhy, parmy, kapry…). Ve venkovním areálu nás zaujala venkovská bylinková zahrada.     Mgr. Libuše Císařová, Mgr. Pavlína Kučerová, Mgr. Irena Drábková

Žádné komentáře.

Vyhledávání

Do konce prázdnin zbývá: